جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
|
|
|
ابزار دقیق
ریزسنج
ریزسنج@riz.sanj
ادامه مطلب
.

تنها مردی که می شناسم و عاقلانه رفتار می کند خیاط من است. او هر بار که مرا می بیند، اندازه های من را دوباره می گیرد. دیگران از اندازه های قدیمی خود استفاده می کنند و انتظار دارند من با آن لباس متناسب شوم! "جورج برنارد شاو

اندازه گیری

در جامعه امروزی زندگی بدون اندازه گیری قابل تصور نیست. زمان، مسافت، اندازه، سرعت، جهت، اندازه، دما، حجم، فشار، نیرو، نور، صدا و انرژی، از جمله ویژگی های فیزیکی هستند که معیارهای دقیقی برای آن ایجاد شده و انسان بدون آن نمی تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد. اندازه گیری در تمامی جنبه های زندگی ما جریان دارد. اما متاسفانه تمایل داریم که این موضوع را عادی و بدیهی بدانیم در حالی که نمی دانیم چقدر به اندازه گیری وابسته هستیم و به آن نیاز داریم. فقط زمانی به اهمیت ابزار اندازه گیری پی می بریم که دچار خرابی شدند یا در دسترس ما نیستند.

ابزار دقیق

با افزایش تجهیزات خودکار و پیشرفت چشمگیر آنها، نگرانی ها در مورد ایمنی کارکنان نیز افزایش پیدا کرد. در گذشته، ساز و کار ماشن آلات بسیار ساده تر از نسخه پیچیده فعلی بود. برای کار با چنین دستگاه های، کارکنان باید آموزش های لازم را سپری کنند و برای تعمیر و نگهداری از آنها نیز باید از نیروهای متخصص کمک گرفت. همچنین هنگام کار با این ماشین آلات سنگین و خطرناک، جمع آوری اندازه گیری دقیق نیز دشوار است. به همین دلیل وجود ابزار دقیق بسیار ضروری است. زمانی که این ماشین های سنگین مشغول کار هستند باید تعداد زیادی از عوامل مانند سطح سیال، فشار، دما و … به کمک ابزار دقیق اندازه گیری شود تا دستگاه یا نیروی انسانی دچار خسارت نشود.
ابزار دقیق
ابزار دقیق
ریزسنج

ابزار دقیق و کنترل چیست؟

ابزار دقیق شاخه ای از رشته مهندسی است که با اندازه گیری و کنترل سر و کار دارد. طبق استاندارد

میکرومتر
ابزار دقیق
ریزسنج

ریزسنج یا میکرومتر چیست؟

خب از اونجایی که اسم وب سایت ما ریزسنج هست، اولین پست در مورد ابزار دقیق را به این ابزار